دانلود نرم افزار مدیریت ساختمان ios و رفع همه نیاز های شما

نرم افزار مدیریت اطلاعات ساختمان برقرار کننده نظم ساکنین در ساختمان های مسکونی

نرم افزار مدیریت اطلاعات ساختمان برای ساختمان های کوچک با تعداد واحد کم و یا ساختمان های بزرگ که به صورت مشارکتی مدیریت می شوند، بسیار مناسب است. به این معنا که پس از انتخاب یک نفر مدیر از بین ساکنان و یا چند نفر، مسئولیت ها به عهده آن ها قرار می گیرد و زیر نظر مدیر یا مدیران وظایف مدیریت ساختمان به خوبی انجام می شود. البته در ساختمان های بزرگ به لحاظ زیاد بودن واحدهای مسکونی و کمی مسئولیت  اجرای آن سخت تر می باشد چرا که کمتر کسی حاضر به پذیرش مسئولیت ها می شود. بنابراین حتما لازم می شود در مجتمع های بزرگ هیات مدیره ای با تشکیلات منظم اداری و استفاده از راه کارهای دیگر به اداره ساختمان بپردازند. یکی از این راه کارهای پیشنهادی استفاده از نرم افزار مدیریت اطلاعات ساختمان برای اداره ساختمان می باشد. در این نرم افزار ساختمان امکان تعریف چند مدیر نیز وجود دارد. به این شکل که مدیر می تواند بعد از تعریف واحد ها در اپلیکیشن، افراد دیگری را نیز به عنوان مدیر تعریف نماید. مدیر آپارتمان، منتخب مجمع عمومی مالکان آپارتمان است و حدود وظایف و تکالیف وی برای اداره ساختمان در قانون تملک آپارتما‌ن‌ها و آیین‌نامه آن پیش‌بینی شده است که از جمله موارد آن می‌توان به جمع‌آوری مبالغی برای شارژ آپارتمان و برنامه‌ریزی برای اداره آن اشاره کرد.

نرم افزار مدیریت اطلاعات ساختمان و اتخاذ تصمیم در اداره ساختمان

اداره امور ساختمان به عهده مدیر یا مدیران ساختمان است. آن ها می توانند تصمیمات، دستورات و خط مشی کلی لازم برای اداره امور ساختمان را با کمک کلیه ساکنین اتخاذ و صادر نمایند. در واقع مدیر یا مدیران موظفند که اداره امور مربوط به ساختمان را طبق مقررات قانونی و تصمیمات شورای ساختمان که موارد آن قبلا در اساسنامه یا صورت جلسه مجمع عمومی قید شده انجام دهند و نمی توانند بدون توجه به قوانین وتصمیمات مجمع عمومی عادی خودسرانه ساختمان را اداره کنند و در نهایت می توانند این قوانین نهایی شده را در نرم افزار مدیریت اطلاعات ساختمان به عنوان منبع قوانین ساختمان تعریف نمایند تا از بروز بسیاری از اختلافات جلوگیری شود.

قوانین مربوط به نظم عمومی ساختمان

توجه به بعضی از باید ها و نبایدها و عمل به آن ها توسط ساكنان هر واحد آپارتماني و در قسمت‌هاي اختصاصي به منظور رعايت حسن همجواري، از وظایف اصلی در زندگی آپارتمان نشینی می باشد. هر چند یکسری از موارد در قانون پيش بيني نشده است ولي رعايت آن ها توسط همسایگان موجب مي‌گردد كه از بروز اختلاف‌ها و تنش‌هاي گوناگون جلوگيري شود. بنابراين براي آگاهي بيشتر آپارتمان نشینان قوانینی بر اساس شرایط ساختمان وضع می گردد که ممکن است بخشی یا تمام آنها برای سایر آپارتمان ها کاربرد داشته باشد لذا می توان پس از طرح آن در مجمع ساختمان، قوانین مورد توافق را صورتجلسه و در اختیار کلیه ساکنین و مالکین قرار داد.

نرم افزار مدیریت اطلاعات ساختمان و هزینه های ساختمان

یکی از موارد مهم در زندگی ساختمانی و آپارتمانی هزینه های ساختمان می باشد که گاهی تاثیر مستقیمی به روی محاسبه شارژ ساختمان دارد. به دنبال این موضوع، تعیین مبلغ شارژ در نرم افزار مدیریت اطلاعات ساختمان نیز تحت تاثیر خواهد گرفت. در این مطلب به برسی هزینه های ساختمان و نحوه تعیین سهم هزینه ها می پردازیم.  با مطالعه موارد قانون تملك آپارتمان ها و آيين نامه اجرايي آن، دو روش عمده جهت تعيين سهم مالكين از هزينه‌هاي مشترك مي توان استنباط نمود:

الف. روش قراردادي
ب. روش قانوني
مجامع عمومي در انتخاب هر يك از اين دو شيوه آزادي عمل داشته و مي توانند به يكي از دو طريق فوق عمل نمايند و در صورت انتخاب هر يك از اين دو روش بايد به تعهدات ناشي از آن ملتزم شوند. در نهایت هزینه ها در نرم افزار مدیریت ساختمان ثبت و ساکنین موظف به پرداخت به موقع آن ها هستند تا با جریمه دیرکرد که مدیر در نرم افزار مدیریت اطلاعات ساختمان تعریف می نماید مواجه نشوند.

الف. روش قراردادي

مالكين آپارتمان ها مي توانند با انعقاد قرارداد، سهم خود از هزينه‌هاي مشترك را تعيين كنند. اين قرارداد در صورتي كه به تصويب اكثريت مالكين برسد معتبر و لازم الاجرا است زيرا وفق ماده ده قانون مدني، قراردادهاي خصوصي كه در چارچوب قانون تدوين شده باشد، براي طرفين آن لازم الاجرا هستند. مراد از اكثريت مالكين، در صورتي كه حد نصاب لازم براي انعقاد قراردادها پيش بيني نشده باشد، اكثريت آراي مالكيني است كه بيش از نصف مساحت تمام قسمت هاي اختصاصي را مالك باشند.

ب. روش قانوني

بر اساس ماده چهار قانون تملك آپارتمان كه مقرر مي دارد: «حقوق و تعهدات و همچنين سهم هر يك از مالكان قسمت هاي اختصاصي از مخارج قسمت هاي مشترك متناسب است با نسبت مساحت قسمت اختصاصي به مجموع مساحت قسمتهاي اختصاصي تمام ساختمان به جز هزينه‌هايي كه به دليل عدم ارتباط با مساحت زيربنا به نحو مساوي تقسيم خواهد شد…». ماده چهار قانون تملک آپارتمان ها در مورد تعیین و تقسیم سهم هر یک از مالکان آپارتمان ها مقرر می دارد که حقوق و تعهدات و همچنین سهم هریک از مالکان قسمت های اختصاصی از مخارج مشترک متناسب است با نسبت مساحت قسمت های اختصاصی به مجموع مساحت قسمت های اختصاصی تمام ساختمان به جز هزینه هایی که به دلیل عدم ارتباط با مساحت زیر بنا به نحو مساوی تقسیم خواهد شد و این موارد در نرم افزار مدیریت اطلاعات ساختمان در بخش هزینه ها با ذکر عنوان قابل ثبت می باشد. همچنین چنانچه چگونگی استقرار حیاط ساختمان یا بالکن یا تراس مجموعه به گونه ای باشد که تنها از یک یا چند واحد مسکونی، امکان دسترسی به آن باشد، هزینه حفظ و نگهداری آن قسمت بر عهده استفاده کننده یا استفاده کنندگان است. در این مورد هم می توان هزینه را با توجه به تعداد واحد استفاده کننده، فقط برای آن ها محاسبه نمود و برای آن واحد ها در نظر گرفت.

نرم افزار مدیریت اطلاعات ساختمان و اندوخته صندوق

معمولا هر ساختمانی بر اثر فرسودگی مداوم نیازمند تعمیرات جزیی و گاه کلی است. البته زمان این فرسودگی و نقصان در قسمت های مختلف ساختمان در بسیاری از موارد قابل پیش بینی نیست، بنابر این برای اینکه مدیر مجموعه در این گونه موارد دچار مشکل نشود ایجاد اندوخته ای دائمی برای این دست مصارف کاملا ضروری است و این اندوخته باید از محل پول های اضافه بر شارژی که از مالکان گرفته می شود برای حفظ و نگهداری ساختمان تامین شود. این اندوخته به عنوان یک آیتم در قسمت صندوق نرم افزار مدیریت اطلاعات ساختمان قابل رویت برای تمامی ساکنین می باشد. ساکنین می توانند تمامی تراکنش های مالی ساختمان را به صورت جز به جز ببینند البته امکان این دسترسی با توجه به نظر مدیر ساختمان ممکن می باشد.

 

اضافه کردن نظر

دسته ها

برای دانلود رایگان کلیک کنید

برای دانلود رایگان کلیک کنید

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

محبوب ترین