سوالات متداول

در این بخش سعی شده است تا به عموم سوال‌های پرتکرار که برای مشتری‌های هومتیک پیش آمده است پاسخ داده شود. در صورت عدم وجود موضوع مورد نظر شما در این صفحه، می‌توانید با همکاران ما در بخش پشتیبانی از طریق شماره تلفن 02188730542 در ارتباط باشید.

آیا نصب پلتفرم های هومتیک رایگان است؟

نصب و استفاده از پلتفرم مدیریت هومتیک نیاز به پرداخت هزینه ندارد. بعد از دانلود رایگان اپلیکیشن از معتبرین استورهای اندروید، ios ( کافه بازار یا سیب اپ ) و یا نسخه web app ، هومتیک قابل استفاده و دردسترس می باشد.

آیا اپلیکیشن فقط روی سیستم عامل اندروید قابل نصب است؟

برای استفاده ازهومتیک محدودیت در سیستم عامل وجود ندارد و قابل نصب بر روی سیستم عامل ios نیزمی باشد. دانلود رایگان اپلیکیشن از معتبرین استورهای اندروید، ios ( کافه بازار یا سیب اپ ) و یا نسخه web app امکان پذیر می باشد.

آیا هومتیک روی لپ تاپ و کامپیوتر هم قابل نصب است؟

بله . سایت هومتیک www.homtick.com دارای نسخه web app می باشد و شما می توانید با اجرای آن بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر از تمامی امکانات اپلیکیشن به صورت رایگان استفاده نمایید.

آیا استفاده از امکانات هومتیک شامل کارمزد می شود؟

استفاده از امکانات هومتیک رایگان می باشد. امکانات ارائه شده در اپلیکیشن صرفا جهت آسان سازی و بهبود کیفیت مدیریت امور ساختمان بوده، بنابراین هیچ کارمزدی بابت استفاده از امکانات هومتیک دریافت نمی گردد

می توان در هومتیک برای یک ساختمان بیش از یک مدیر تعریف نمود؟

پلتفرم مدیریت هومتیک محدودیتی برای تعریف بیش از یک مدیر ندارد. با توجه به حجم کار مدیریت و بزرگ بودن مجموعه، می توان دراپلیکیشن بیش از یک مدیر تعریف نمود.

امکان این که در یک ساختمان هم مدیر باشیم و هم ساکن وجود دارد؟

بله با وارد شدن به پنل مدیریت و ثبت نام به عنوان مدیر ساختمان و در ادامه تعریف فهرست واحد ها، مدیر می تواند خود را به عنوان یکی از واحد های ساختمان تعریف نماید.

مدیر و ساکنین می توانند از طریق اپلیکیشن با هم در ارتباط باشند؟

از ویژگی های هومتیک امکان ارتباط مدیر و ساکنین در قالب چت (گفتگو) می باشد. اگر مسئله ای در ساختمان وجود داشته و یا نیاز به تذکر مدیر به واحدی خاص باشد، مدیر و ساکنین می توانند یکدیگر را در جریان قرار دهند. امکان ارتباط به صورت گروهی نبوده و تنها بین مدیر و ساکنین می باشد .

همیشه باید هزینه ها از درگاه هومتیک پرداخت شوند؟

خیر. در هومتیک می توان هزینه ها را به صورت نقدی به مدیر پرداخت نمود و یا با کارت به کارت کردن وجه به حساب معرفی شده برای ساختمان و ارسال تصویر فیش واریزی برای مدیر، انجام داد.

اگر کیف اعتباری را شارژ نکنم نمی توانم از اپلیکیشن استفاده کنم؟

برای استفاده از هومتیک نیاز به شارژدائمی کیف اعتباری نیست. این امکان برای سهولت ساکنین و همچنین مدیر به منظور پرداخت هزینه ها می باشد. شما می توانید در هومتیک، هزینه ها را نقدی یا کارت به کارت به مدیرساختمان خود پرداخت نمایید.

آیا ساکنین می توانند قوانین ساختمان را در اپلیکیشن تغییر دهند؟

خیر. یکی از امکانات هومتیک تعریف قوانین ساختمان می باشد که توسط مدیر انجام شده و هرگونه تغییر در این قوانین به عهده مدیر بوده و امکان دسترسی برای تغییرات آن توسط ساکنین وجود ندارد.

آیا تمامی ساکنین گردش حساب صندوق ساختمان را می بینند یا فقط مدیر ؟

بستگی به تصمیم مدیر دارد که اجازه دسترسی به ساکنین داده باشد یا خیر. در صورت ایجاد دسترسی برای ساکنین، تمامی تراکنش های مالی ساختمان در هومتیک قابل رویت می باشد وتمامی واحد ها می توانند ازوضعیت پرداختی صندوق توسط سایر واحدها مطلع گردند.

شارژ کیف اعتباری ماهانه است یا سالانه؟ چه مزیتی دارد؟

شارژ کیف اعتباری هومتیک به عهده ی خود ساکنین می باشد و می توانند بر اساس هزینه های ساختمان، کیف اعتباری خود را در هر زمان شارژ نمایند. در مواقعی که ساکنین در مسافرت های خارجی می باشند مزیتی که شارژ کیف اعتباری دارد این دسترسی را برای مدیر فراهم می نمایند که هزینه های واحد مربوطه را از کیف اعتباری ساکن، نزد هومتیک برداشت نماید.

از تابلوی اعلانات برای چه مواردی می توان استفاده کرد؟

یکی از امکانات هومتیک وجود تابلو اعلانات برای ثبت رویدادهای ساختمان در یک تاریخ معین، اطلاع رسانی زمان جلسات، نظر سنجی در مورد موضوعات مربوط به ساختمان و مشاهده نتیجه نظرسنجی می باشد. در این صورت دیگر نیاز به نصب تابلوی اعلانات در راهروها و مشاعات و یا برقراری جلسات عمومی در ساختمان نمی باشد. با تابلو اعلانات هومتیک تمامی ساکنین از مسائل ساختمان، نتیجه جلسات و تصمیمات ساختمان مطلع می شوند.

آیا تمامی ساکنین می توانند از صندوق ساختمان برداشت کنند؟

در هومتیک تنها مدیر امکان برداشت از صندوق و صدور فیش برای هزینه های ساختمان را دارد. ساکنین فقط می توانند از تراکنش های مالی که توسط مدیرثبت شده، مطلع گردند و امکان ثبت هزینه و یا برداشت از صندوق ساختمان را ندارند.

مدیر ساختمان چگونه در جریان واریز هزینه ها قرار می گیرد؟

ارسال نتیفیکیشن برای هریک از فعالیت های انجام شده در ساختمان، از ویژگی های هومتیک می باشد. زمانی که ساکنین هزینه ها را پرداخت می نمایند از این طریق به مدیر اطلاع رسانی می شود و مدیر می تواند با مراجعه به هومتیک هزینه مربوطه را چک واگر نیاز به تایید پرداخت داشت اقدام نماید.

اگر بعد از کارت به کارت کردن مبلغ شارژو آپلود کردن تصویر فیش واریزی، هنوز بدهکار باشم و گزینه در انتظار تایید در اپلیکیشن دیده شود، چه باید کرد؟

در این شرایط می توانید با ارسال پیام،در قسمت چت با مدیر، مدیر را در جریان پرداخت خود قرار داده و درخواست تایید واریزی را نمایید. بعد ازمراجعه مدیر به اپلیکیشن هومتیک و تایید پرداختی، تغییرات لازم در اپلیکیشن نمایان و واریزی شما ثبت می گردد.

آیا تمامی ساکنین باید اپلیکیشن را نصب کنند یا فقط مدیر ساختمان؟

برای استفاده از پلتفرم مدیریت یکپارچه ساختمان، ابتدا مدیر، اپلیکیشن هومتیک را به صورت رایگان دانلود و نصب می نماید. در ادامه فهرست واحدهای ساختمان را با جزییات دقیق ثبت می کند و ساکنین، فقط با نصب اپلیکیشن می توانند به تمامی اطلاعات دسترسی پیدا کنند و با مدیر در ارتباط باشند.

اگر از درگاه هومتیک برای پرداخت هزینه ها استفاده کنیم، مدت زمان واریزی به حساب مدیر چقدر خواهد بود؟

زمانی که شما از درگاه پرداختی هومتیک استفاده می نمایید، 48 ساعت بعد مبلغ به شماره شبای معرفی شده توسط مدیر واریز شده و پرداخت هزینه در اپلیکیشن ثبت می گردد و قابل رویت برای مدیر و ساکنین می باشد.

مجتمع های تجاری و اداری نیز می توانند از هومتیک استفاده نمایند؟

مدیر مجتمع های اداری و تجاری با نصب اپلیکیشن هومتیک و ثبت اطلاعات واحد های مجتمع در برنامه، این دسترسی را برای واحدها ایجاد می کند که بعد از نصب اپلیکیشن بتوانند ازامکانات هومتیک استفاده کنند و در جریان امور مجتمع قرار گیرند.

آیا هومتیک در شبکه های اجتماعی هم فعالیت دارد؟

هومتیک یک پلتفرم مدیریت یکپارچه ساختمان است که علاوه بر سایت در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام، آپارات، توییتر و تلگرام نیز فعالیت دارد. برای دسترسی به آدرس شبکه های اجتماعی به سایت www.homtick.com مراجعه نمایید.

اگر ساختمان نیاز به مدیر داشته باشد، هومتیک می تواند مدیر معرفی نماید؟

یکی از خدمات ویژه هومتیک برای ساختمان هایی که نیاز به مدیری غیرازساکنین ساختمان خود دارند، اعزام مدیرانی مجرب و کارآمد برای اجرای امور داخلی ساختمان می باشد و ساکنین امکان ارتباط مستقیم با مدیراعزام شده از جانب هومتیک را دارند و هومتیک تمامی مسئولیت های مربوط به آن مدیر را متعهد می شود.

اگر واحدی در ساختمان خالی از سکنه باشد، طریقه محاسبه شارژ در هومتیک چگونه است؟

مدیر زمان ثبت اطلاعات اولیه ساختمان آن واحد را خالی معرفی نموده ولی دریافت شارژ با توجه به سیاست های ساختمان تعریف می شود.

در صورتی که ساختمان سرایدار داشته باشد، آیا سرایدار هم باید اپلیکیشن را نصب کند؟

در صورتی که سرایدار مسئول جمع آوری شارژها و پرداخت هزینه ها باشد باید به عنوان مدیر اپلیکیشن هومتیک را نصب و ساکنین را تعریف نماید. درغیر این صورت نیازی نیست.

هزینه بیمه آتش سوزی را می¬توان در اپلیکیشن تعریف نمود؟

بله. در اپلیکیشن هومتیک تمامی هزینه ها با ذکر عنوان قابل تعریف می باشد. در مورد بیمه آتش سوزی می توان به عنوان سایر هزینه ها یا افزودن هزینه ثبت و بین اهالی بر اساس توافق تقسیم نمود.

چطور از هومتیک درخواست استخدام مدیر خارج از ساختمان داشته باشم؟

کافیست یک نامه رسمی با عنوان درخواست مدیر، با امضای هیئت مدیره و یا اهالی ساختمان به هومتیک ارسال شود. بعد از بررسی توسط کارشناسان هومتیک، مدیر مناسب مجموعه انتخاب و با بستن قرارداد مدیریت با هومتیک، به مجموعه معرفی می شود.

من به عنوان یک ساکن چطور می توانم ازهومتیک استفاده کنم؟

برای استفاده از پلتفرم مدیریت یکپارچه ساختمان هومتیک، در ابتدا باید مدیر در آن تعریف شود و در ادامه شما توسط مدیر ساختمان به عنوان ساکن تعریف می شوید تا بتوانید ازامکانات اپلیکیشن به عنوان ساکن استفاده نمایید.

آیا هومتیک خدمات دیگری هم دارد؟

هومتیک پلتفرم مدیریت یکپارچه ساختمان می باشد. با توجه به مشکلاتی که بعضی از ساختمان ها در مدیریت خود دارند، هومتیک امکان اعزام مدیرانی متعهد و مجرب برای اداره امور ساختمان را دارد. همچنین در آینده نزدیک، خدماتی نظیر نظافت، خشکشویی، تاسیسات و … را ارائه می نماید.
 
به بالای صفحه بردن