بهترین بیمه ساختمان

بهترین بیمه ساختمان و بیان کاربردهای آن در کاهش خطرات ناشی از حوادث غیر مترقبه

بهترین بیمه ساختمان تعریفی است که بازده آن در زمان وقوع حوادث و خدمات پس از آن مشخص می گردد. از امور حیاتی در زمینه مدیریت ساختمان این است که مدیر ساختمان را بیمه نماید زیرا حادثه هیچ گاه خبر نمی‌کند. ممکن است هر لحظه حادثه‌ای رخ دهد و طی آن به انسان‌ها و ساختمان‌ها آسیب‌های جبران‌ناپذیری وارد شود. با توجه به افزایش قیمت‌ها و رواج گرانی، ساخت دوباره یک خانه ساده برای افرادی با درآمد متوسط بسیار سخت و حتی غیر ممکن است، چه برسد به ساخت منزل برای افرادی که درآمد پایینی دارند و جزو اقشار ضعیف جامعه هستند. در مواردی که مدیر ساختمان نرم افزار مدیریت ساختمان را نصب و راه اندازی نموده است، هزینه بیمه بر عهده تمامی ساکنین است و بین واحد ها تقسیم می گردد.

بهترین بیمه ساختمان و تعریف کلی بیمه

بیمه به قراردادی گفته می‌شود که طی آن بیمه‌گر به بیمه‌گذار تعهد می‌دهد در صورت وقوع حوادث، خسارت وارد شده بر بیمه‌گذار را در ازای وجهی که دریافت کرده است، جبران کند و یا بخشی از خسارت را بپردازد. بیمه‌گذار با پرداخت حق بیمه یعنی همان وجهی که به بیمه‌گر پرداخت کرده است، جان و مال خود را تحت پوشش بیمه مانند بیمه ساختمان قرار می‌دهد. حال بهترین بیمه ساختمان، بیمه ای است که مقدار بیشتری از خسارات و جبران آن ها را تحت پوشش قرار دهد و از خدمات بهتری برخوردار باشد.

در قرارداد بیمه به چه مواردی باید توجه شود؟

در قرارداد بیمه باید به موارد مختلفی توجه کنید و پس از مطمئن شدن از تمامی موارد، فرم‌ها را امضا کنید و قرارداد ببندید. از جمله مواردی که باید در بیمه ساختمان و منازل مسکونی به آن توجه کنید، این است که موارد و شرایط پوشش بیمه چیست و چه مواردی تحت پوشش قرار نمی‌گیرند، هزینه‌ای که شما پرداخت خواهید کرد چه مقدار است و در برابر خسارت، چه میزان به شما حق بیمه پرداخت خواهد شد. تفاوت بهترین بیمه ساختمان با سایر بیمه ها در همینجا مشخص می گردد.

انواع بیمه ساختمان و منازل مسکونی

بیمه ساختمان و منازل مسکونی انواع مختلفی دارد و بهترین بیمه ساختمان، حوادث بیشتری را تحت پوشش قرار می‌دهد. از جمله خطرهای تحت پوشش بیمه منازل مسکونی، حوادث طبیعی چون سیل و زلزله و حوادث دیگری مانند آتش‌سوزی و سرقت است.

بیمه ساختمان در رابطه با آتش سوزی

بیمه ساختمان و منازل مسکونی از نوع بیمه آتش‌سوزی زیرشاخه‌های مختلفی دارد. بیمه آتش‌سوزی در اصل منزل مسکونی شما را در برابر حوادثی چون آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار بیمه می‌کند؛ اما این نوع از بیمه منازل مسکونی، شاخه‌های فرعی هم دارد که شما با پرداخت حق بیمه آن‌ها می‌توانید از خدمات بیمه بهره ببرید.
این شاخه‌های فرعی از این نوع بیمه ساختمان و منازل مسکونی شامل زلزله، سیل، طوفان، تندباد، سقوط بهمن، سرقت، سقوط هواپیما، طغیان آب دریا و رودخانه، ترکیدگی لوله آب، تندباد، گردباد، نشست و رانش زمین، شکست شیشه، سقوط بالگرد یا قطعات آن، برخورد اجسام خارجی، هزینه پاک‌سازی و جمع‌آوری ضایعات ناشی از خطرات مشمول بیمه، خرابی در اثر ضایعات ناشی از آب باران و برف و … می‌شود.
شما می‌توانید با توجه به حوادثی که بیشتر در محله زندگی‌تان رخ می‌دهد، خانه خود را بیمه کنید. برای مثال، افرادی که در نزدیکی فرودگاه‌ها سکونت دارند می‌توانند از بیمه سقوط هواپیما استفاده کنند. در این انواعی از بیمه منازل مسکونی که قیمت مناسب‌تری نسبت به سایر بیمه‌ها دارد، نرخی که در بیمه‌نامه ثبت می‌شود با توجه به ارزش ساخت دوباره ساختمان در صورت خسارت دیدن و ارزش اثاثیه‌ای که در منزل مسکونی وجود دارد تعیین می‌شود. تمامی این هزینه ها با دانلود نرم افزار مدیریت ساختمان تعریف می گردد تا همه ی ساکنین از آن مطلع گردند. مدیریت بیمه ساختمان یک تکلیف اجباری برعهده ساکنان ساختمان است و وظایفی است که باید در زمینه مدیریت ساختمان انجام شود. جالب اینجاست که بهترین بیمه ساختمان بیمه ای است که در انجام وظایف خود سهل انگاری نکند و به دنبال آن ، اگر خسارتی به ساختمان وارد شود مسئولیت سنگین جبران خسارت را برعهده خواهد داشت.

انتخاب بهترین بیمه ساختمان از مهمترین وظایف مدیر است

طبق ماده ۱۴ قانون تملک آپارتمان ها، مدیر ساختمان که از سوی مالکان برای اداره امور مجموعه ساختمان انتخاب می شود و کتبا یا عملا این مسئولیت را می پذیرد، مسئولیت دارد کل ساختمان را در مقابل حادثه آتش سوزی نزد یکی از بهترین بیمه ساختمان، بیمه کند.

ارتباط مسئولیت مدیر با دستمزد

در برخی از ساختمان ها به دلیل واحدهای زیادی که ساکن هستند و وقت زیادی که مدیر برای کارهای مدیریت ساختمان می گذارد برای وی دستمزدی در نظر می گیرند. حال این سئوال پیش می آید که در صورت عدم مدیریت بیمه ساختمان توسط بهترین بیمه ساختمان و در شرایطی که مدیر از ساکنان دستمزدی دریافت نکند، آیا بازهم مسئولیتی متوجه وی می شود؟ در این باره باید بدانید که این مسئولیت مطلق است و قانون تفاوتی بین مدیر با حقوق و مدیر بدون حقوق برای جبران خسارت قائل نشده است وقتی مقصر حادثه فرد دیگری باشد.

وقتی مدیر بهترین بیمه ساختمان را انتخاب نماید، چگونه پول آن را جمع آوری می نماید؟

مدیریت بیمه ساختمان، انتخاب بهترین بیمه ساختمان و بیمه کردن در برابر حوادثی مثل آتش سوزی، به عنوان یکی از هزینه های مشترک، توسط مدیر ساختمان قابل وصول است و اگر مدیر نرم افزار ساختمان را نصب نموده باشد، می تواند به عنوان هزینه بیمه ساختمان در اپلیکیشن تعریف نماید و ساکنین موظف به پرداخت آن هستند و همچنین می تواند برای مالکی که سهم خود را نمی پردازد نامه رسمی که اظهارنامه گفته می شود ارسال کند.

مشکل فقط آتش سوزی است!

در ساختمان انواع حوادث و به تبع آن انواع پوشش های بیمه ای متصور است. مثلا ممکن است ساختمانی در اثر سهل انگاری مهندس ناظر یا سازنده، ریزش کند. در این صورت اگر سازنده یا مهندس ناظر برای آن ساختمان بهترین بیمه ساختمان را انتخاب نموده باشد و بیمه نامه مسئولیت اخذ کرده باشد تحت پوشش بیمه ای قرار می گیرد والا مسئول جبران سازنده یا مهندس ناظر مربوطه است و به مدیر ارتباطی ندارد.

اضافه کردن نظر

دسته ها

برای دانلود رایگان کلیک کنید

برای دانلود رایگان کلیک کنید

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

محبوب ترین