نرم افزار جامع مدیریت ساختمان

نرم افزار جامع مدیریت ساختمان مهمترین عامل ارتقا کیفیت سطح آپارتمان نشینی

نرم افزار جامع مدیریت ساختمان، در آپارتمان ها و مجتمع های بزرگ که مسئولیت تمامی اتفاقات ساختمان و اداره امور مالی آن دشوار می باشد، بسیار ضروری است. چه بسا وجود قسمت ها و هزینه های مشترک ، اختلافات بر سر مسائل روزمره و سایر موارد، زندگی در کنار سایر افراد در یک ساختمان را بسیار پیچیده و مشکل ساخته است. در این میان حضور شخص یا اشخاصی با عنوان مدیر ساختمان و مجتمع ضروری است. امروزه با پیشرفت علم و مدرنیته شدن زندگی جوامع بشری، استفاده از تکنولوژی مسیر را برای انجام تمامی امور هموار ساخته است. در زمینه اداره امور ساختمان ها و مجتمع ها نیز استفاده از نرم افزار جامع مدیریت ساختمان تحت عنوان نرم افزار شارژ ساختمان، راهی به سوی آسان نمودن این امر دشوار گشوده است.

نرم افزار جامع مدیریت ساختمان و مسئولیت‌های مدیر ساختمان

گستره وظایف مدیر ساختمان بسیار وسیع می باشد و و مسئولیت‌های زیادی به عهدهٔ مدیر ساختمان است که باید آن ها را به نحو احسن انجام دهد. این موارد شامل :

هزینه های جاری ساختمان

ایمن نگه داشتن فضای ساختمان و برقراری شرایط سکونت در فضاهای مشترک و اختصاصی با توجه به نظارت مدیریت بر امور ساختمان شامل مراقبت از تأسیسات و لوله کشی ساختمان، نگهداری از حیاط و باغچه‌ها، نگهداری‌های عمومی، تعمیرات ضروری، نظافت و تمیز‌کاری میسر می گردد تا به بهترین شکل انجام شوند.  این موارد ذکر شده، هزینه هایی را شامل می شوند که می توان با استفاده از نرم افزار جامع مدیریت ساختمان به صورت عادلانه بین ساکنین توزیع نمود.

نظارت برفعالیت سایر افراد

گاهی در ساختمان ها و مجتمع ها نیاز به استخدام افرادیست تا وظایفی خاص را به آن ها محول نمود مانند سرایدار، نگهبانی، مسئولان نظافت، باغبان و… . استخدام کردن این افراد، نظارت بر انجام وظایف بهتر، پرداخت حقوق آن‌ها به عهده مدیر ساختمان می باشد. ثبت تمامی این موارد به عنوان هزینه در نرم افزار جامع مدیریت ساختمان امکان پذیر می باشد.

نرم افزار جامع مدیریت ساختمان و مدیریت بودجه و مستندسازی هزینه‌ها

یکی از مهمترین وظایف مدیر ساختمان جمع آوری شارژ از ساکنین به صورت ماهیانه و تصمیم گیری در مورد نحوه ی هزینه کرد آن می باشد. هزینه‌هایی که مربوط به پرداخت حقوق سرایدار ساختمان، تعمیر و نگهداری ساختمان، زیباسازی و هزینه‌های ضروری و پرداخت قبوض می باشد از این محل تأمین می‌ گردد. تهیه گزارش ماهیانه ازهزینه ها به منظور شفاف سازی نحوه هزینه کرد بودجه و ارائه آن به اهالی ساکن در ساختمان از دیگر وظایف مدیریت می باشد. این اقدام با نصب و راه اندازی نرم افزار جامع مدیریت ساختمان توسط مدیر ساختمان و ساکنین به سهولت انجام می شود. تمامی هزینه ها با ذکر عنوان مورد نظر قابل ثبت می باشد تا تمامی ساکنین از آن مطلع گردند.

نرم افزار جامع مدیریت ساختمان و دریافت شارژ ماهانه از ساکنین

همیشه مسئله ای که جمع آوری شارژ ساختمان را برای مدیر دشوار می سازد جمع آوری آن از ساکنینی است که حتی پس از اینکه هزینه‌های ساختمان برایشان به طور کامل توضیح داده می‌شود، باز هم حاضر نیستند سهم‌شان را از این هزینه‌ها پرداخت نمایند. این موضوع که مدیر بتواند ساکنین را متقاعد به پرداخت شارژ با رضایت کامل نماید و روش‌های مناسبی برای جریمه کردن افرادی که شارژ ماهانه‌شان را به‌ موقع واریز نمی نمایند، در نظر داشته باشد تا حق سایر ساکنین ساختمان ضایع نگردد، از وظایف مدیر می باشد. نرم افزار جامع مدیریت ساختمان به صورت جز به جز این موارد را مشخص می نماید تا تمامی ساکنین در جریان امور مالی و قوانین دیرکرد پرداخت شارژ قرارگیرند.

راهکارهای مدیریتی برای ایجاد نظم و برقراری قانون در ساختمان ها

اگر تجربه زندگی کردن در آپارتمان و مجتمع های بزرگ را داشته باشید حتما با مشکلاتی که در زمینه مدیریت و دشوار و وقت گیر بودن این نقش وجود دارد، آشنا خواهید بود. به منظور بهتر انجام شدن این نقش و کاهش اختلافات در ساختمان ابزارهای مناسبی لازم است. در ادامه، چند راهکار و ابزار مفید برای انجام هر چه بهتر و ساده‌تر کردن این کار پیشنهاد می‌ شود.

  1. تعامل مناسب و سازنده با مالکان و ساکنان ساختمان:  نخستین چیزی که یک مدیر ساختمان باکفایت مانند هر مدیر دیگری به آن نیازمند است، برقراری روابط دوستانه با ساکنین می باشد تا بتواند شیوه ی کنار آمدن با هر کدام از اهالی و ساکنین را به درستی پیدا کند و در حد امکان، امور ساختمان و اختلاف‌ها را به شیوه‌های مسالمت‌آمیز حل و فصل نماید و تنش های بوجود آمده را به حداقل برساند. در مجموع در بعضی موارد این شیوه ها کاربردی نیست و نیاز به استفاده از روش های تنبیهی و جریمه می باشد که باید به عنوان اخرین راه حل در نظر گرفته شود.
  2.  راهکاردیگری که افراد را مجاب می‌نماید تا با مدیریت ساختمان همکاری لازم را داشته باشند، این است که گزارش به صورت منظم، دو هفته یک‌بار یا ماهانه، از نحوه‌ی هزینهٔ شارژ‌های دریافتی و اقدامات انجام‌شده برای تعمیر، نگهداری و زیباسازی ساختمان ارائه داده شود.علاوه بر شفاف‌سازی، این اقدام جلب اعتماد ساکنین نسبت به مدیر و در ادامه همکاری سازنده را دنبال خواهد داشت . صندوق ساختمان این امکان را فراهم می سازد که ساکنین در جریان امور مالی ساختمان قرار گیرند و گزارش آن ها را بررسی نمایند.
  3. استفاده از نرم افزار جامع مدیریت ساختمان امکان مدیریت هزینه‌های ساختمان، محاسبهٔ شارژ و گزارش‌دهی به اهالی را که از جمله کارهای زمان‌بر و پرزحمتی است که به عهده مدیر می باشد، آسان تر می نماید.

نرم افزار شارژ ساختمان

دانلود و نصب نرم افزار جامع مدیریت ساختمان یک ایده نوین در جهت بهبود مدیریت  و رفع مشکلات آن می باشد. این اپلیکیشن بیشترقوانین مربوط به مدیریت ساختمان را توضیح می دهد و به مدیر ساختمان این امکان را می دهد تا وظایف و اختیارات خود و مجمع عمومی ساختمان را به‌خوبی بشناسد و به آن ها عمل نماید. از جمله مزایای استفاده از نرم افزار مدیریت ساختمان این است که مدیر ساختمان قادر است هزینه های ساختمان یا مجتمع را تعریف نماید و بر اساس آن شارژ هر واحد را به طور جداگانه محاسبه و به ساکنین گزارش دهد. علاوه بر این می تواند با مشخص کردن حساب های مجتمع و ثبت تراکنش های مالی، به مدیریت امور مالی مجتمع مسکونی بپردازد و مانع بروز نارضایتی های احتمالی می شود. ارزش این اپلیکیشن به این است که مدیر ساختمان می‌تواند از جایگاهی کاملا حقوقی کارها را مدیریت نماید و در همهٔ اختلاف‌‌نظر‌ها به شکلی قانونی اقدام نماید. توصیه می‌شود همهٔ افرادی که در نشست‌های ساختمان حاضر می‌شوند، یک نسخه از این اپلیکیشن را دانلود و نصب نمایند تا آن‌ها نیز از قوانین و مقرارت عمومی حاکم بر ساختمان و اتفاقات روزمره ی آن در قسمت های مختلف نرم افزار ساختمان مانند صندوق، قوانین ساختمان و تابلو اعلانات مطلع شوند.

اضافه کردن نظر

دسته ها

برای دانلود رایگان کلیک کنید

برای دانلود رایگان کلیک کنید

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

محبوب ترین